تبلیغات
همه چیز بروز Everything is updated - تلویزیون‌های هوشمند جدید سامسونگ را با صدا و حرکت دست کنترل کنید
همه چیز بروز Everything is updated
به یکی از بهترین سایت های پارسی زبان خوش آمدید


سری 8 تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ یکی از جذاب‌ترین طراحی‌ها را در میان نسل‌های مختلف محصولات سامسونگ به‌کار برده است. قابی بسیار باریک و نقره‌ای رنگ که در هنگام مشاهده محتواهای با‌کیفیت، عملاً از میدان دید کاربر حذف می‌شود، به‌همراه طراحی خاص پایه نگه‌دارنده که سامسونگ آن را Arc Flow می‌نامد، جلوه‌ای خاص به این تلویزیون می‌بخشد. لوگوی سامسونگ در هنگام روشن بودن دستگاه در قسمت پایین قاب باریک آن به رنگ آبی خواهد درخشید و دوربین دستگاه نیز در قسمت میانی بالای قاب نصب شده است که از آن برای تعامل با دستگاه و استفاده از سرویس‌های تماس اینترنتی استفاده خواهد شد. تلویزیونی که ما بررسی کردیم، نمونه‌ای 46 اینچی از سری 8 ال‌ای‌دی‌های سامسونگ با شماره مدل UA46ES8880M بود.

محتویات جعبه
در جعبه دستگاه علاوه‌بر خود پنل LED و پایه Arc Flow، دو دستگاه کنترل از راه‌دور، دو عینک (با سیستم Active) مخصوص تماشای محتوای سه‌بعدی، پایه مخصوص تقویت و تبدیل سیگنال‌های بلوتوث به مادون قرمز و بسته‌ای محتوی سیم‌ها و کابل‌های رابط به چشم می‌خورد. موردی که در همین ابتدای کار کمبود آن به‌‌خوبی احساس می‌شد، دفترچه راهنما (چه به زبان اصلی و چه در حالتی بهتر به زبان فارسی) بود. به‌خصوص با توجه به شیوه‌های نوین تعاملی که در این سری تلویزیون‌ها معرفی شده است و به‌رغم شهودی و ساده بودن این قابلیت‌ها، وجود این دفترچه‌های راهنما می‌توانست به‌شدت برای افزایش کارایی کاربران عادی مفید واقع شود. همچنین در این بسته، از پایه‌ها و اتصالات لازم برای نصب دستگاه روی دیوار یا میزهای مخصوص خبری نبود و پایه جذاب Arc Flow در کنار زیبایی، محدودیت را نیز با خود به ارمغان آورده بود!

تعامل
کار با این تلویزیون سامسونگ و به‌ویژه بخش‌های هوشمند آن به چندین روش متفاوت امکان‌پذیر است. نخستین روش، استفاده از کنترل از راه‌دور معمولی و پر از دکمه سامسونگ است. شیوه دیگر که حد فاصل میان روش‌های سنتی و شیوه تعاملی نوین سامسونگ است، استفاده از کنترل از راه‌دور لمسی سامسونگ است که به‌خصوص برای فعالیت‌هایی نظیر گشت‌وگذار در وب و لذت بردن از محتواهای چندرسانه‌ای محلی، گزینه بسیار جذابی است. البته نکته‌ای که احتمالاً ما موفق به کشف آن نشدیم، نحوه تأیید یا انتخاب گزینه‌ها توسط این کنترل لمسی بود. به این معنی که کارهای مشخصی نظیر کم‌ و زیاد کردن صدا، تعویض کانال‌ها و جابه‌جایی میان آیتم‌های مختلف با این کنترل لمسی به‌سادگی امکان‌پذیر بود، اما هنگام رسیدن به گزینه موردنظر کلیدی برای تأیید وجود نداشت و سطح لمسی کنترل نیز از ضربه‌زدن یا Tap پشتیبانی نمی‌کرد و در آخر مجبور بودیم از دکمه OK کنترل معمولی استفاده کنیم. این کنترل لمسی سامسونگ ماهیتی دوگانه داشت و با فشردن کلیدی فیزیکی، میکروفنی که در قسمت بالای کنترل قرار داشت، فعال شده و امکان تعامل صوتی با تلویزیون را فراهم می‌آورد. در این حالت که اکنون تنها از زبان انگلیسی پشتیبانی می‌کند، می‌توان با استفاده از فرامین صوتی، عملکردهای مختلف تلویزیون را کنترل کرد. اما به نظر می‌رسد این شیوه تعامل با استقبال زیادی از سوی کاربران مواجه نشود؛ چرا‌که تنها به زبان انگلیسی محدود است و از سوی دیگر، به‌نظر می‌رسد که حساسیت زیادی روی نحوه تلفظ لغات داشته باشد که همان‌گونه که می‌دانیم، داشتن انتظار تلفظ صحیح از کاربران بسیاری از کشورهای خاورمیانه و شرق دور چندان معقول نخواهد بود! درنهایت، روش دیگر تعامل با این دستگاه، استفاده از حسگر حرکتی آن است که عملکردی شبیه کینکت مایکروسافت دارد. در این حالت کاربر باید دست خود را برای چند لحظه در برابر دوربین نگه داشته و حرکت دهد تا حسگر حرکتی فعال شود. در این حالت، حرکت دادن دست باعث خواهد شد تا نشانگر موجود روی صفحه نمایش جابه‌جا شود و مشت کردن دست، گزینه زیر نشانگر را انتخاب خواهد کرد. اگرچه این روش تقریباً برای بیشتر کاربردها بدون اشکال کار می‌کند، اما نباید از نظر دور داشت که این حسگر هنوز دقت کافی را ندارد و در چندین سناریوی مختلف استفاده از آن امکان‌پذیر نیست. اگر افراد دیگری در کنار کاربر باشند، گاهی حسگر دستگاه سایر حاضران را با کاربر اصلی اشتباه می‌گیرد. در هنگام استفاده از مرورگر اینترنتی نیز تایپ URLهای طولانی با استفاده از این شیوه به دلیل نیاز به بالا نگاه داشتن دست‌ها در مدت زیاد، کاربر را به‌شدت خسته خواهد کرد. اگر صفحه‌کلیدی که سامسونگ در پایگاه اینترنتی‌اش معرفی کرده، به این مجموعه افزوده شود، این تلویزیون می‌تواند به‌سادگی کلیه عملکردهای یک تبلت را نیز در حوزه مصرف محتوا، پوشش دهد.

محتوا
برای آزمودن کیفیت، محتواهای سه‌بعدی و امکانات دردسترس از طریق اینترنت، دستگاه را از طریق یک شبکه کابلی با سرعت 2 مگابیت بر ثانیه به اینترنت متصل کردیم. نخستین گام ما استفاده از محتواهای پیش‌فرض موجود روی دستگاه بود. برخی برنامه‌های ساده نظیر مرورگر وب و بازی‌های ساده به راحتی تمام و به شکلی روان اجرا شدند. اما اجرای بازی «پرندگان خشمگین» نیاز به به‌روزرسانی فرم‌ویر دستگاه داشت که به‌دلایل مختلف از آن صرف‌نظر کردیم. دو نکته درباره این نرم‌افزارها قابل توجه بود. نخست این‌که برخی از نرم‌افزارها از رابط صوتی یا حرکتی یا حتی هردو پشتیبانی نمی‌کردند. البته شکلک‌های کوچکی در گوشه آیکون هر یک از این برنامه‌ها رابط‌های تعاملی پشتیبانی شده را به کاربر نشان می‌دهند. نکته دوم این‌که برنامه‌های فارسی تعبیه‌‌شده در این دستگاه (از فال حافظ گرفته تا بازی تتریس ساخت سام‌سرویس) متأسفانه چه به لحاظ گرافیک و طراحی و چه به لحاظ پشتیبانی از رابط‌های مختلف و حتی جذابیت، در حد و اندازه‌های برنامه‌های خارجی نبودند! برای آزمودن محتواهای سه‌بعدی نیز نمونه‌هایی را از آرشیو آنلاین پیشنهادی دستگاه دانلود و پخش کردیم که نتیجه کاملاً رضایت‌بخش و جذاب بود. به خصوص این‌که ضخامت اندک قاب دستگاه باعث می‌شد که تصویر سه‌بعدی بی‌حد و مرزی را به‌صورت معلق در هوا و بدون لبه و حاشیه ببینیم، که تجربه بسیار جذابی است. نکته قابل‌توجه دیگر، تنوع و تعدد زیاد درگاه‌های ارتباطی است که کاربر را قادر می‌سازد از انواع محتواهای آنلاین یا محلی ذخیره شده روی انواع رسانه‌ها لذت ببرد. سه درگاه USB که یکی از آن‌ها مخصوص هارددیسک‌های اکسترنال است، سه درگاه HDMI، خروجی‌های هدفون و خروجی اپتیکال صوتی، ورودی صوتی DVI و درگاه اتصال به شبکه‌های کابلی از جمله این امکانات ارتباطی هستند.سری 8 تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ یکی از جذاب‌ترین طراحی‌ها را در میان نسل‌های مختلف محصولات سامسونگ به‌کار برده است. قابی بسیار باریک و نقره‌ای رنگ که در هنگام مشاهده محتواهای با‌کیفیت، عملاً از میدان دید کاربر حذف می‌شود، به‌همراه طراحی خاص پایه نگه‌دارنده که سامسونگ آن را Arc Flow می‌نامد، جلوه‌ای خاص به این تلویزیون می‌بخشد. لوگوی سامسونگ در هنگام روشن بودن دستگاه در قسمت پایین قاب باریک آن به رنگ آبی خواهد درخشید و دوربین دستگاه نیز در قسمت میانی بالای قاب نصب شده است که از آن برای تعامل با دستگاه و استفاده از سرویس‌های تماس اینترنتی استفاده خواهد شد. تلویزیونی که ما بررسی کردیم، نمونه‌ای 46 اینچی از سری 8 ال‌ای‌دی‌های سامسونگ با شماره مدل UA46ES8880M بود.

راه پیش رو
تلویزیون‌های هوشمند، آغازگر عصر جدیدی در تعامل انسان و جعبه جادویی هستند و به‌واسطه فراگیر بودن تلویزیون‌ها، تعداد مخاطبان این رسانه نوظهور از هر ابزار دیجیتال دیگری بیشتر خواهد بود. گام‌هایی که سامسونگ در جهت «هوشمندی» این ابزارها برداشته، نخستین گام‌ها در راهی است که تا پیموده شدن کاملش زمان زیادی باقی مانده است. این موضوع را می‌توان در تعداد اندک برنامه‌ها و ضعف در برخی قابلیت‌های تعاملی مشاهده کرد. افزودن قابلیت پشتیبانی از زبان‌های محلی مناطق مختلف دنیا، بهبود بخشیدن سیستم تعامل حرکتی، غنی‌تر ساختن اکوسیستم برنامه‌ها و انتشار SDK توسعه برنامه برای این تلویزیون‌ها را می‌توان گام‌های بعدی در جهت پیمودن این مسیر تلقی کرد.به هر روی، سامسونگ به عنوان یکی از پیشگامان عرضه ابزارهای دیجیتال وظیفه رهبری این بازار را نیز بر عهده دارد و اگر‌چه این نمونه‌های نخستین ممکن است کاستی‌هایی داشته باشند، اما چشم‌اندازی که از آینده ترسیم می‌کنند، بسیار دیدنی و جذاب است.نکته آخر این‌که گاه حتی لحظه‌ای فارغ شدن از درگیری‌های ذهنی روزمره و تجربه دنیایی شبیه فضاهای تخیلی فیلم‌هایی چون «گزارش اقلیت»، ارزش پرداخت هزینه‌ای به نسبت زیاد را دارد. مگر جز این است که تلویزیون‌ها تا چندی پیش و حتی همین حالا محبوب‌ترین و پراستفاده‌ترین ابزار سرگرمی ما بوده‌اند؟


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 04:06 ب.ظ
Wow, marvelous blog layout! How long have you been blogging for?
you make blogging look easy. The overall look of your web site is wonderful,
as well as the content!
جمعه 10 شهریور 1396 12:48 ب.ظ
Hello, all the time i used to check weblog posts here in the
early hours in the morning, because i like to gain knowledge of more
and more.
چهارشنبه 30 فروردین 1396 11:48 ب.ظ
My brother recommended I might like this web site. He was totally right.
This post actually made my day. You can not imagine simply
how much time I had spent for this info! Thanks!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره سایت


تواین سایت هر چی بخواهین پیدا میشه

مدیر سایت : سروش حسین قنبری
صفحات جانبی
آمار سایت
  • کل بازدیدسایت :
  • بازدید امروز سایت :
  • بازدید دیروز سایت:
  • بازدید این ماه سایت:
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید سایت:
  • آخرین بروز رسانی :
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر
کلیه حقوق این سایت برای همه چیز بروز Everything is updated محفوظ است

یوزر و پسورد 32